راه های رسیدن به موفقیت

امروزه افراد زیادی به دنبال راه های رسیدن به موفقیت هستند و کتاب ها و مقالات زیادی را برای پاسخ به این سوال که راه های رسیدن به موفقیت چیست مطالعه می کنند. و یا سایت ها ی زیادی را برای پاسخ به سوالات خود در حوضه ی موفقیت جستجو و مطالب موجود در این وبسایت ها را بررسی می کنند.

احتمالاً شما هم برای پاسخ به همین سوال سایت های زیادی را جستجو کرده اید و در نهایت وبسایت فراانگیزش را به عنوان مرجعی برای پاسخ به سوال خود انتخاب کرده اید.ضمن خوش آمد گویی ورود شما به فراانگیزش امیدواریم بتوانیم بهترین پاسخ را به سوالات شما داده و شما را برای رسیدن به هدف خود یاری کنیم.


راه های رسیدن به موفقیت کدام اند؟

 

اول: هدف گذاری کنید

شاید تا کنون چیز های زیادی در مورد هدف گذاری و اهمیت داشتن هدف شنیده اید و قطعا کسی منکر اهمیت هدف گذاری نیست. اما واقعیت این است که اگر با اصول و قوانین مربوط به هدف گذاری آشنا نباشید، شاید تلاش شما برای رسیدن به هدفتان نیز بی نتیجه بماند.

 

هدف مانند چراغ هشداری می ماند که همیشه به شما یادآوری می کند، که قرار است به کجا بروید و چه چیزی را به دست آورید. اگر این چراغ را نداشته باشید، به راحتی از مسیر رسیدن به چیز هایی که لیاقت آن را داشته اید و همواره خواسته ی قلبیتان بوده است، منحرف می شوید.

 

داشتن هدف باعث می شود هر گاه شما از این مسیر منحرف شدید، مانند یک چراغ هشدار روشن شده و به شما می گوید:

“هی، مگه یادت رفته کجا می خواستی بری، مگه یادت رفته داشتی برای چی تلاش می کردی، مگه یادت رفته چه رویا هایی داشتی، به همین زودی جا زدی؟”

یادآوری همین چند جمله کافی است تا شما دوباره به مسیر اصلی برگردید، و به قول معروف به جاده خاکی نزنید.

 

 

دوم: وارد عمل شوید

بعد از این که متوجه شدید هدف شما چیست و فرایند هدف گذاری را انجام دادید، حالا باید وارد عمل شوید. از این لحظه به بعد آدم و عالم با شما برای رسیدن به اهدافتان می جنگند.

 

شاید تا قبل از اینکه به معنای واقعی هدفی برای خود انتخاب کنید، هیچ کسی با شما کاری نداشته و هیچ کس و هیچ چیزی مزاحمتان نبوده، اما از حالا به بعد، داستان شما داستان متفاوتی می شود.

 

از امروز شروع به کار کردن بر روی هدفتان می کنید: برنامه ریزی می کنید، زمانتان را مدیریت می کنید و… ، ناگهان دوستتان به شما زنگ می زند و پیشنهاد رفتن به سفر شمال و یا مشهد را به شما می دهد، یک هفته بعد احتمالاً عروسی پسر خاله یا دختر عمویتان از راه می رسد، دو روز بعد پدرتان از شما برای شستن ماشین کمک می خواهد، یک هفته ی بعد می بینید که اصلا انگیزه ی انجام هیچ کاری را ندارید!!

 

 

به خودتان می گویید:

“حالا که میخوام به هدفم برسم، انگار زمین و زمان با من بد شدن، ولش کن بابا، اصلا نخواستیم.”

 

اشتباه نکنید…

همه ی این اتفاقات تا قبل از این هم برای شما وجود داشته، اما شما اصلا به آن ها توجهی نمی کردید. چون شما اصلا هدفی نداشتید. درست از وقتی که شما تصمیم قطعی برای رسیدن به هدفتان می گیرید، این مسائل برایتان با اهمیت می شوند و شما روی جزئی ترین مواردی که مانع رسیدن شما به هدفتان می شوند، بسیار حساس می شوید.

 

در حالی که این همان زندگی همیشگی و روزمره ی شما بوده است، که اکنون تا این حد برایتان مهم شده است. چرا که شما دیگر آن انسان همیشگی نیستید. و می خواهید جایگاه انسانی و اجتماعی خود را بالا برده و به اشرف مخلوقات خداوند تبدیل شوید.

 

دیگر زمان خود را بیهوده تلف نمی کنید. دیگر پول خود را بیهوده تلف نمی کنید. دیگر بیهوده سخن نمی گویید، بیهوده گوش نمی دهید، و بیهوده تلاش نمی کنید. شما اکنون انسان دیگری شده اید، شما هم اکنون تغییر کرده اید.

 

 

بنابراین این طور تصور نکنید که راه های رسیدن به موفقیت یک شبه برای یک فرد آشکار می شوند و اصلاً فکر نکنید که رسیدن به موفقیت ساده است. هر چیزی بهای خود را دارد.

جاده ی موفقیت از میان کوه های صبر، استقامت، تلاش و پشتکار و حتی شکست عبور می کند.

کسی که این قله ها را فتح کند، سعود او به قله های موفقیت حتمی است.

 

 

برای این که بتوانید وارد عمل شوید، راه های رسیدن به موفقیت را طی کرده و به قله ی موفقیت سعود کنید، احتیاج به ابزار و لوازم سعود دارید:

 

این ابزار عبارت اند از:

سلامت جسمانی

مدیریت زمان

برنامه ریزی

تلاش و پشتکار

صبر

امید

انگیزه

پول

 

 

 

پایان


نویسنده: عباس عابدینی

منبع: فراانگیزش

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *